Chór Diecezji Śląsko-Łódzkiej jedzie do Płocka z nowym nagraniem.

Jest druga płyta

Chór nagrał swój kolejny „krążek”. Teraz na płycie znalazła się cała Msza II i 12 kolęd. Na okładce płyty widnieją zdjęcia kościołów czterech mariawickich parafii skąd pochodzą chórzyści: Łodzi, Dobrej, Lipki i Strykowa.

- Nagrań dokonaliśmy w dwóch etapach. Pod koniec maja b.r. zarejestrowana była już cała Msza II a w pierwszej dekadzie lipca nagraliśmy 12 wybranych kolęd. Chcieliśmy zarejestrować przede wszystkim te najpopularniejsze w mariawickiej liturgii bożonarodzeniowej jak „Radośnie dzisiaj śpiewajmy” i „Zajaśniało cudne zorze”. Wśród nagranych przez nas kolęd znalazły się także te najbardziej popularne w Polsce „Gdy się Chrystus rodzi”, „Wśród nocnej ciszy”,  „Cicha noc” - mówi dyrygent chóru dr Henryk Kapusta - Do tego dołączyliśmy piękne, ale mniej znane i mniej popularne kolędy „Anielskie chóry”, „Pospieszcie pastuszki”, „Noc cicha w śnie” oraz „Zaśnij dziecino”.

- Mszę II napisał w latach 1906-1910 bp M. Jakub Próchniewski. Dziś jednak rzadko w liturgii mariawickiej jest wykonywana przez chóry. Ważne jest także to, że nigdy wcześniej nie została nagrana. Teraz jest już zarejestrowana - mówi dr Henryk Kapusta i dodaje - Ja wciąż odnajduję w Mszy II coś nowego. Każde kolejne wykonanie przynosi nowe wrażenia. To piękna muzyka.


Premiera nowej płyty chóru w Płocku 15 sierpnia 2004 r. W czasie uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny chór wykona całą Mszę II. 


 Więcej o nagraniach (zobacz)


(FDIM)


 sierpień 2004

powrót